Meta dekreton me gradën “Gjeneral Brigade” Kolonel Mullain - Bota Sot
Meta dekreton me gradën “Gjeneral Brigade” Kolonel Mullain

Shqipëria

Meta dekreton me gradën “Gjeneral Brigade” Kolonel Mullain

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 13:02
Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka firmosur sot dekretin për dhënien e gradës madhore “Gjeneral Brigade” për Kolonel Albert Mullai.

Dekreti i Presidentit në mbështetje të Kushtetutës dhe ligjit “Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura”.

Ndërkohë, dekreti për Mullain, me detyrë “Komandant i Akademisë së Nënoficerëve Tomson” hyn në fuqi menjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...