Meta dekreton dhënien e gradës “Gjeneral Brigade” për Albert Mullain - Bota Sot
Meta dekreton dhënien e gradës “Gjeneral Brigade” për Albert Mullain

Shqipëria

Meta dekreton dhënien e gradës “Gjeneral Brigade” për Albert Mullain

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 14:33
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, dekreton dhënien e gradës “Gjeneral Brigade” për Kolonel Albert Mullai.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, dekreton dhënien e gradës “Gjeneral Brigade” për Kolonel Albert Mullai.

Kolonel Albert Mulla Mullai është “Komandant i Akademisë së Nënoficerëve Tomson”, në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes.

Dekreti i Presidentit vjen në mbështetje të Kushtetutës dhe ligjit “Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura” dhe hyn në fuqi menjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...