A e ka takuar Presidenti Meta, Tom Doshin në Firence? Ja përgjigja - Bota Sot
A e ka takuar Presidenti Meta, Tom Doshin në Firence? Ja përgjigja

Shqipëria

A e ka takuar Presidenti Meta, Tom Doshin në Firence? Ja përgjigja

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 21:02
Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka treguar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘FAKT’ në Syri përballë gazetarit Çim Peka nëse është takuar me Tom Doshin në Firence ku ishte i ftuar në ditëlindjen e Kardinalit shqiptar.

‘Sëpari jam ndier shumë mirë 24 orë në Firence për shkak të vlerësimit të jashtëzakonshëm që i është bërë Kardinalit tonë nga vetë Kardinali i Firences dhe kryetari i bashkisë, por dhe nga mesha e veçantë që ishte zgjedhur për të vlerësuar kardinalit tonë, por në mënyrë të veçantë edhe nga mesazhi i papa Françeskut për kardinalin tonë.

Zoti Tom Doshi ka qenë i ftuar sepse është njeri i afërt i Kardinalit Troshani, unë kam qenë i ftuar edhe nga Kardinali i Firences të cilin unë e skisha ftuar të vinte në Shqipëri’, tha Presidenti Ilir Meta.

Gazetari Çim Peka ka këmbëngulur për një përgjigje të qartë, por presidenti është shprehur: Zoti Peka, shiko përpara. Ishim për ditëlindje ishim për një festë për mesazhe pozitive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...