Rama tërhiqet, ja çfarë ndodhi në mesnatë - Bota Sot
Rama tërhiqet, ja çfarë ndodhi në mesnatë

Shqipëria

Rama tërhiqet, ja çfarë ndodhi në mesnatë

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 09:12
Kryeministrin Edi Rama

Një takim i fshehtë Meta-Xhafaj i zhvilluar në rrethana të mistershme duket se e ka detyruar Kryeministrin Edi Rama të tërhiqet nga këmbëngulja e tij për emërimin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë të ditur fakte interesante sot në rrjetet sociale, tek shkruan:

“Ndodhi pas mesnate!Tërhiqet me bisht nën shalë Kallam Dështaku!

Kallam Dështaku nuk do të votojë sot në parlament, ashtu siç rrahu dy ditë me radhë gjoksin dhe paralajmëroi në një sfidë shah-mat se do të votonte në parlament Sandër Lleshin sizëvendësministër-ministër.

U tërhoq, u palos pas një takimi të fshehtë falenderues Meta-Xhafaj të zhvilluar në rrethana të mistershme, e zuri barku trimoshin e siçilistëve. Zhvillime interesante!?!? “

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat