Presidenti Meta vizite në Universitetin e Kozencës në Kalabri - Bota Sot
Presidenti Meta vizite në Universitetin e Kozencës në Kalabri

Shqipëria

Presidenti Meta vizite në Universitetin e Kozencës në Kalabri

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 11:51
Presidenti i Republikës Ilir Meta

Gjatë vizitës së tij në Kalabri Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar takime të shumta.

Ai ka zhvilluar një takim me rektorin e Universitetit të Kozencës në Kalabri, Gino Crisci si dhe me  profesorë, akademike, studies e studentë.

Me ketë universitet lidhet historia e albanologjisë, historia e mendimit shqiptar, e gjuhës dhe e kulturës shqiptar

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...