Rama në “Real Story” për krisjen me Metën, Dakon, Kacifas etj… - Bota Sot
Rama në “Real Story” për krisjen me Metën, Dakon, Kacifas etj…

Shqipëria

Rama në “Real Story” për krisjen me Metën, Dakon, Kacifas etj…

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 07:31
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama rikthehet sonte në Real Story përballe gazetarit Sokol Balla. Kreu I qeverisë do t’iu përgjigjet të gjitha cështjeve më të rëndësishme të ditës. Ai do të sqarojë konfliktin institucional me presidentin Meta për mosdekretimin e Sëndër Lleshit në krye të ministrisë së brendshme e po ashtu do të sqarojë edhe dilemen nëse do ti rikërkojë apo jo presidentit dekretimin e Lleshit si minister. Por Rama do të flasë edhe për shumë cështje të tjera, nga akuzat e opozitës për disa nga zyrtarët më të lartë të PS në nivel qëndror dhe lokal e deri tek cështja e ditës, vrasja e Konstandinos Kacifa nga forcat RENEA. Përballë Ramës në studionin e Real Story do të jenë edhe analistë, për ta bërë këtë diskutim në studio edhe me interaktiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...