Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm! - Bota Sot
Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm!

Shqipëria

Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm!

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 07:58
Kryeministri i Greqisë

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë. Ai shprehet mes tjerash se vendi i tij veproi siç duhej vepruar , ndërsa shton faktin se hidhërimi dhe zemërimi justifikohen plotësisht.

“Sot është ditë zie për familjen Kacifa dhe minoritarët. Zemërimi, hidhërimi, justifikohen plotësisht. Greqia nga momenti i parë, veproi siç duhet”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat