Lojërat e fatit/ Presidenti dekreton ligjin që i ndalon - Bota Sot
Lojërat e fatit/ Presidenti dekreton ligjin që i ndalon

Shqipëria

Lojërat e fatit/ Presidenti dekreton ligjin që i ndalon

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 17:51
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot ndryshimet në ligjin për lojërat e fatit.

Presidenti i Republikës dekretoi ndryshimin e ligjit pas vendimit të marrë nga qeveria Rama.

DEKRET PËR SHPALLJE LIGJI

Në mbështetje të nenit 84, pika 1 dhe nenit 93 të Kushtetutës,

D e k r e t o j

Shpalljen e ligjit nr. 75/2018 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.155/2015, “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”.

Nr. Dekretit 10945

Tiranë, më 09.11.2018

PRESIDENTI I REPUBLIKËS

ILIR META

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat