Meta, vizitë zyrtare në Francë - Bota Sot
Meta, vizitë zyrtare në Francë

Shqipëria

Meta, vizitë zyrtare në Francë

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 11:44
Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta niset sot për një vizitë zyrtare në Francë, me ftesë të Presidentit të Republikës franceze, Emmanuel Macron.

Sipas zyrës së shtypit pranë presidencës, Meta do të marrë pjesë në ceremoninë e 100-vjetorit të armëpushimit të Luftës së Parë Botërore dhe në Forumin e Parisit për Paqen.

Në këtë Forum, do të jenë të pranishëm shumë kryetarë shtetesh e qeverie, zyrtarë të lartë të organizatave botërore dhe personalitete të politikës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...