Presidenti Meta takon homologun francez Emmanuel Macron - Bota Sot
Presidenti Meta takon homologun francez Emmanuel Macron

Shqipëria

Presidenti Meta takon homologun francez Emmanuel Macron

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 22:40
Ilir Meta është shprehur i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Me kuader te vizites ne France, Presidenti Meta ka takuar homologun francez Emmanuel Macron.

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Ai i ka shprehur presidentit të Francës, vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe të shkëlqyera mes vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit të tyre.

Ky është postimi i plotë i Ilir Metës:

Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe të shkëlqyera mes dy vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit të tyre e njëkohësisht rolin e tij për një Europë më të fortë e më të bashkuar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...