Plane për këtë të dielë? Ja si do të jetë moti në Shqipëri - Bota Sot
Plane për këtë të dielë? Ja si do të jetë moti në Shqipëri

Shqipëria

Plane për këtë të dielë? Ja si do të jetë moti në Shqipëri

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 08:12
Ilustrim

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta, por vranësira më të shpeshta shfaqen në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Ky stabilitet i atmosferes do të na shoqerojë deri vonë pasdite, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit konstante në mëngjes por rritje të lehtë sjell mesdita duke variuar nga 4 gjatë mëngjesit deri 24 – 25°C, maksimumi në zonat Perëndimore.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi permanent Lindor duke krijuar në det dallgëzim 1 ballë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...