Presidenti Meta shpall qytetaren më të re të Shqipërisë - Bota Sot
Presidenti Meta shpall qytetaren më të re të Shqipërisë

Shqipëria

Presidenti Meta shpall qytetaren më të re të Shqipërisë

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 20:58
Ilir Meta dhe Jeanine Eliane Marize Sylviane Girault Muselier

Presidenti Ilir Meta ka shpallur qytetaren më të re të re të Republikës së Shqipërisë, motrën e mbretëreshës Geraldine.

“Nga sot Shqipëria nuk është më atdheu vetëm i motrës së saj, Mbretëreshës Geraldine, por edhe atdheu i saj. Krenar për qytetaren më të re të Republikës së Shqipërisë, znj.Jeanine Eliane Marize Sylviane Girault Muselier, e cila pavarësisht se ka kaluar 90 vjet vazhdon me dashuri, përkushtim dhe energji si një 20-vjeçare të punojë për Shqipërinë dhe shqiptarët”, thotë Presidenti Ilir Meta në faqen e tij zyrtare. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...