Fier, rehabilitohet infrastruktura në lagjen “Kongresi i Përmetit” - Bota Sot
Fier, rehabilitohet infrastruktura në lagjen “Kongresi i Përmetit”

Shqipëria

Fier, rehabilitohet infrastruktura në lagjen “Kongresi i Përmetit”

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 15:08
Punimet

Pas 10 ditësh punime intensive, Bashkia e Fierit ka përfunduar ndërhyrjen për rehabilitimin e infrastrukturës rrugore në lagjen “Kongresi i Përmetit”.

“Jo më larg se 10 ditë më parë nisëm gërryerjen e rrugës dhe piketuam ndërhyrjen në gjithë segmentin e saj. Sot i dhamë fund punimeve, duke hedhur edhe shtresën e asfaltit, për të vijuar në një tjetër rrugë lagjeje”, shprehet Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi.

Investimet vendore në Fier janë përqendruar për rrugë më të mira, lagje të sistemuara, shkolla, kopshte, çerdhe e qendra shëndetësore më të mira.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...