Dekretimi i Lleshit nga Meta, reagon Rama: Ministri i duhur në kohën e duhur - Bota Sot
Dekretimi i Lleshit nga Meta, reagon Rama: Ministri i duhur në kohën e duhur

Shqipëria

Dekretimi i Lleshit nga Meta, reagon Rama: Ministri i duhur në kohën e duhur

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 22:14
Edi Rama

Vetëm pak minuta pasi Presidenti Meta dekretoi Sandër Lleshin në postin e ministrit të Brendshëm, ka reaguar me një postim në rrjetet sociale Kryeministri Rama.

Në reagim, Rama shkruan se edhe kur krisjet duken të pariparueshme gjithmonë ka një zgjidhje. Rama thotë se “ministri i ri njeriu i duhur në vendin dhe kohën e duhur”.

“Dekretimi i Sandër Lleshit ministër i brendshëm, një shembull kuptimplotë i faktit se edhe kur duket, sikur krisjet janë të pariparueshme a thyerjet të pashmangshme, ka gjithmonë një rrugëzgjidhje nëse ka VullnettëMirë Ministri i ri njeriu i duhur në vendin dhe kohën e duhur”, mbyllet reagimi i Ramës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera