Meta takon drejtorin e NDI-së, Robert Benjamin - Bota Sot
Meta takon drejtorin e NDI-së, Robert Benjamin

Shqipëria

Meta takon drejtorin e NDI-së, Robert Benjamin

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 16:37
Ilir Meta dhe Robert Benjamin

Presidenti Ilir Meta takoi drejtorin e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI) për Europën Qendrore e Lindore, Robert Benjamin.

“Pata kënaqësinë të takohesha me drejtorin e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI) për Europën Qendrore e Lindore, Robert Benjamin”, tha presidenti Meta.

“Fatmirësisht ka ende institucione si NDI që mbeten të përkushtuara për forcimin e zërit publik si shërbim ndaj demokracisë dhe shtetit ligjor”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...