Artan Hoxha: Ja kush e ndihmoi Gruevskin që të arratisej - Bota Sot
Artan Hoxha: Ja kush e ndihmoi Gruevskin që të arratisej

Shqipëria

Artan Hoxha: Ja kush e ndihmoi Gruevskin që të arratisej

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 23:27
Artan Hoxha

Si mundi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski që të arratisej para arrestimit? Kush ia mundësoi kalimin nëpër Shqipëri?

Këtyre pyetjeve u dha përgjigje në “Top Show” gazetari Artan Hoxha, i cili deklaroi se “Presidenti Gjorgje Ivanov ka gisht në arratisjen e Gruevskit”.

Më tej, Hoxha shtoi: “Dyshimi është që Gruevski ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Gruevski kontrollon gjithçka, prandaj dhe sot është bërë arrestimi i ish-kreut të SHISH-it në Maqedoni”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...