Moti sot, shira të dendur me rrufe dhe stuhi - Bota Sot
Moti sot, shira të dendur me rrufe dhe stuhi

Shqipëria

Moti sot, shira të dendur me rrufe dhe stuhi

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 07:27
Foto ilustrim

Sot në orët e para të mëngjesit i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje shiu intensive të shoqëruara me shkarkesa elektrike dhe stuhi në veriperëndim dhe jugperëndim. 

Gradualisht në mesditë rreshjet do të jenë me intesitet të ulët.

Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 4/14°C 

Zonat e  ulëta  8/19°C

Zonat  bregdetare  12/20°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...