Meta takon komunitetin shqiptar në Kroaci

Shqipëria

Meta takon komunitetin shqiptar në Kroaci

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 13:59
Ilir Meta gjatë vizitës në Kroaci

Kreu i Shtetit, Ilir Meta gjatë vizitës në Kroaci me rastin e vitit të Skënderbeut po zhvillon takime me komunitetin shqiptar.

Ai sot ka pasur një takim me Arbanasit në kishën e Zonjës së Loretos.

“Shumë i lumtur të takohem me Arbanasit në Kishën e “Zonjës së Loretos”, e ngritur prej tyre 300 vite më parë.

Një monument i besimit, i traditës dhe përkatësisë së tyre historike e kombëtare, shtëpi dhe familje e të gjitha gjeneratave Arbanase”, shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat