Seanca parlamentare e së enjtes, projektligjet që do të votohen - Bota Sot
Seanca parlamentare e së enjtes, projektligjet që do të votohen

Shqipëria

Seanca parlamentare e së enjtes, projektligjet që do të votohen

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 08:39
Seanca parlamentare

Parlamenti do të mblidhet sot në seancën plenare të përjavshme të së enjtes.

Partitë opozitare nuk kanë hyrë në seanca gjatë kësaj legjislature dhe kjo do të vijojë derisa mazhoranca të votojë pro, vetingut të politikanëve.

Po sot, përpara parlamentit, në orën10:00, do të zhvillohet protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kërkojnë dëmshpërblim 1005 për banesat dhe bizneset që do t’u shemben për shkak të zgjerimit të rrugës.

Deputetët e mazhorancës kanë në rendin e ditës për votim sot, projektligjet si më poshtë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat