Meta pjesë e promovimin të librit të diplomatit të shquar - Bota Sot
Meta pjesë e promovimin të librit të diplomatit të shquar

Shqipëria

Meta pjesë e promovimin të librit të diplomatit të shquar

Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 23:14
Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka qenë i pranishëm në promovimin e librit të diplomatit, Bashkim Zeneli.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Meta e cilëson librin “Miqësi e trazuar Greqia në kujtimet e ambasadorit”, mjaft të rëndësishëm për forcimin e miqësisë me vendin fqinj.

“Ishte një kënaqësi e veçantë pjesëmarrja në promovimin e librit më të ri të diplomatit dhe publicistit të shquar, Bashkim Zeneli, me titull “Miqësi e trazuar – Greqia në kujtimet e ambasadorit”. Një libër i rëndësishëm që do të na orientojë drejt forcimit të kësaj miqësie tepër jetike për dy popujt dhe vendet tona.”, shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...