Basha në protestën e banorëve të Astirit: Nesër, fakte tronditëse - Bota Sot
Basha në protestën e banorëve të Astirit: Nesër, fakte tronditëse

Shqipëria

Basha në protestën e banorëve të Astirit: Nesër, fakte tronditëse

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 17:30
Lulzim Basha

Banorët e Unazës së Re kanë dalë edhe të dielën në protestë kundër prishjes së banesave të tyre.

Kësaj proteste iu bashkua edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili tha: “Nesër do të publikohen fakte tronditëse për projektin korruptiv”.

“Është një provë e qeverisë së Edi Ramës dhe i mban ata si të burgosur politikë dhe liron kriminelët. Nesër do të publikojmë fakte tronditëse se sa e madhe është kjo vjedhje. Arrestimi dhe keqtrajtimi i 12 qytetareve që janë arrestuar këtu nuk duhet të ngelet jashtë vëmendjes së mediave”, tha Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...