Pas kthimit nga Rozhaja, Meta: Të jetojmë me vështirësitë e realizimit të ëndrrave të këtyre fëmijëve - Bota Sot
Pas kthimit nga Rozhaja, Meta: Të jetojmë me vështirësitë e realizimit të ëndrrave të këtyre fëmijëve

Shqipëria

Pas kthimit nga Rozhaja, Meta: Të jetojmë me vështirësitë e realizimit të ëndrrave të këtyre fëmijëve

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 10:07
Presdienti Ilir Meta

Presdienti Meta bëri një vizitë në treven shqiptare të Rozhajës në Mal të zi. Pas kësaj vizite e para e një Presidenti shqiptar në këtë zonë Meta ka ndare me ndjekësit e tij në rrjetet sociale emocionet e takimeve.

“Bukuritë përrallore të kësaj zone dhe dashuria e banorëve për trevat ku kanë lindur të parët e tyre, për gjuhën dhe Flamurin Kombëtar, besoj do t'i japin në të ardhmen edhe më shumë kuptim ëndrrave të Jeta dhe Elbenita Dacit, e fëmijëve të tjerë të Rozhajës”, shkruan kreu i shtetit në shenimin e tij ne facebook.

Ja postimi i tij i plotë

Kthehem nga Rozhaja me mbresat më të thella dhe jashtëzakonisht i lumtur pas takimeve me shqiptarët atje. Bukuritë përrallore të kësaj zone dhe dashuria e banorëve për trevat ku kanë lindur të parët e tyre, për gjuhën dhe Flamurin Kombëtar, besoj do t'i japin në të ardhmen edhe më shumë kuptim ëndrrave të Jeta dhe Elbenita Dacit, e fëmijëve të tjerë të Rozhajës. Të gjithë ne duhet të jetojmë me vështirësitë e realizimit të ëndrrave të këtyre fëmijëve, dhe të gjithë fëmijëve shqiptarë kudo ndodhen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...