Të mërkurën, shtrëngata shiu dhe dëborë, ja harta - Bota Sot
Të mërkurën, shtrëngata shiu dhe dëborë, ja harta

Shqipëria

Të mërkurën, shtrëngata shiu dhe dëborë, ja harta

Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 16:05
Foto ilustrim

Reshjet e dëborës do të zënë vendin e shirave nga dita e nesërme në veri të vendit.

IGJEUM njoftoi se pasdite dhe nesër, e mërkurë, priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve. Në qarqet Lezhë, Durrës dhe Vlorë priten reshje mesatare e në zona të kufizuara reshjet do të shoqërohen edhe me shtrëngata. Por, priten reshje në formë dëbore në veri dhe në veri-lindje mbi 800 m.

Nesër (e mërkurë, dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 14 °C                                                                                                                                             

në vendet e ulëta: 9 / 14 °C

në vendet malore: 4 / 8 °C

Sot pasdite (e martë, dt.27) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet, ndërsa nesër (e mërkurë, dt.28)  era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në veri të vendit.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...