Berisha thotë çudinë, s’dija gjë për takimin Rama-Basha - Bota Sot
Berisha thotë çudinë, s’dija gjë për takimin Rama-Basha

Shqipëria

Berisha thotë çudinë, s’dija gjë për takimin Rama-Basha

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 12:48
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në A-Show në News24 se nuk e dinte për marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha. I pyetur nga gazetari Adi Krasta, Berisha thotë s eedhe Basha s’e ka ditur para se të ulej me Ramën.

Megjithatë Berisha shprehet se pasojat e asaj marrëveshje janë të qarta sot dhe se Rama e ka shfrytëzuar.

Berisha: Në mënyrë absolute unë e kam marrë vesh vetëm mbasi ka mbaruar mbledhja e partive, dhe Rama i kërkoi Bashës takim kokë më kokë. Jam i sigurt që edhe Basha s’e ka ditur para se të ulej me Ramën. Rama shkoi kur shkuan të gjitha, e mbeti të vetëm dhe zgjodhi një rrugë që tani e dimë të gjithë.  Nëse do isha pyetur, a mund të takohen, do thoja: mund të takohen. Ishte një moment që ose PD të braktiste zgjedhjet, ose me presionin e çadrës, PD duhet të arrinte kërkesat e saj.

Kishim dhe një fakt, qeveria e SHBA dërgoi një përfaqësues të saj dhe ai modifikoi paketën e mëparshme. Që PD të kundërshtonte të gjithë botën, po të isha kryetar nuk do e bëja. Se cilat ishin pasojat këto janë të qarta. Por ka një gjë, mendohet se ajo është veprim jo në dijeninë time, por ngjarjet për fat të mirë e të keq kanë jehonën më të fuqishme se ngjarja. Në terma konkrete në dijeninë time nuk ekziston asgjë”.

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera