Bregdeti shqiptar me vranësira - Bota Sot
Bregdeti shqiptar me vranësira

Shqipëria

Bregdeti shqiptar me vranësira

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 13:05
Ilustrim

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira të dendura në orët e mëngjesit e reshje shiu.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë shtrëngata e reshje bore deri në lartësi 300 m në Verilindje të vendit e mbi 600 metër në Juglindje. Gradualisht vranësirat do të pasohen nga kthjellimet, por dhe nga rënie e menjëhershme e temperaturave.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje e vrullshme në bregdet deri 20 m/sek.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër     3/7 diell

Kukës         -2/3 re diell

Lezhë         1/7diell

Dibër         -3/1  re diell

Durrës        4/10 diell

Tiranë         3/10 diell

Elbasan      2/8 diell

Berat        1/10 diell

Vlorë       4/12 diell

Korçë         -2/3 re diell

Gjirokastër           -1/10 diell

Sarandë     5/11 diell. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera