Debuton smartfoni Realme U1, me kamerë 25MP për selfie - Bota Sot
Debuton smartfoni Realme U1, me kamerë 25MP për selfie

Mobile

Debuton smartfoni Realme U1, me kamerë 25MP për selfie

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 09:43
Realme U1

Realme U1 është telefoni i parë që është i orientuar më shumë për fotografi selfie.

Ky smartfonë ka kamerën nga para 25MP, sensor IMX576 me 0.9 µm, për të bërë fotografi më të mira në vende me pak dritë.

Realme U1 ka ekranin 6.3 inç LCD me rezolucion 1,080 x 2,340px, kamerë të dyfishtë nga pas 13+2MP, procesorin Cortex-A73 dhe ofrohet në dy versione, 3RAM/32GB dhe 4RAM/64GB/ e bateri 3,500mAh.

Realme U1 ofrohet në tre ngjyra të ndryshme për tu zgjedhur, të zezë, të kaltër e të artë.

Versioni 3/32GB do të dal në shitje për 150 euro ndërsa ai 4/64 GB për 190 euro.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...