Ku e kaloi Lulzim Basha festën e Krishtlindjeve? - Bota Sot
Ku e kaloi Lulzim Basha festën e Krishtlindjeve?

Shqipëria

Ku e kaloi Lulzim Basha festën e Krishtlindjeve?

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 21:42
Lulzim Basha

Krishtlindjen, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka kaluar pranë dy familjeve në Lezhë. Lideri i opozitës për këtë ditë të veçantë është ndalur në banesën e familjes Ndoka në Hajmel dhe familjes Lorja në Stajkë.

“Këtë ditë të Lindjes së Krishtit e kalova pranë familjes Ndoka në Hajmel dhe familjes Lorja në Stajkë. Ndonëse në vështirësi të mëdha, mesazhi i tyre në këtë ditë të shenjtë është besimi dhe shpresa tek e nesërmja”, shkruan Basha në Facebook.

Kreu i opozitësh ka uruar edhe Ipeshkvin e Dioqezës së Sapës, Dom Simon Kullin.

“Krishtlindja na bashkon të gjithëve rreth vlerave më të mira të familjes, të komunitetit dhe të Atdheut, e na mbush me optimizëm dhe besim për të nesërmen”, shprehet kryedemokrati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera