Çfarë thotë Erdogan për Festën e Pavarësisë të 28 nëntorit - Bota Sot
Çfarë thotë Erdogan për Festën e Pavarësisë të 28 nëntorit

Shqipëria

Çfarë thotë Erdogan për Festën e Pavarësisë të 28 nëntorit

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 17:25
Recep Tayyip Erdogan

I konsideruar nga kryeministri Rama si “vëllai i madh” një mesazh urimi për Festën e Pavarësisë së Shqipërisë ka ardhur dhe nga Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan.

Presidenti Erdogan mesazhin ja ka dërguar homologut të tij, Kreut të Shtetit shqiptar Ilir Meta. Në mesazh Erdogan flet për marrëdhënie miqësie dhe vëllazërie, të mbështetura në historinë e përbashkët mes Shqipërisë e Turqisë.

Për më tepër lexoni mesazhin e sjellë nga Presidenti turk në ditën e pavarësisë

“Ne i kushtojmë një rëndësi të madhe zhvillimit të marrëdhënieve dypalëshe që burojnë nga lidhjet e miqësisë dhe të vëllazërisë të mbështetura në historinë tonë të përbashkët. Janë për t’u vlerësuar sukseset e vendit tuaj në integrimin evropian dhe në zhvillimin ekonomik. Ne e ndjekim me kënaqësi kontributin e këtyre sukseseve, si për vendin Tuaj ashtu edhe për stabilitetin në Ballkan.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...