Meta për Bushin: Burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i lirisë - Bota Sot
Meta për Bushin: Burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i lirisë

Shqipëria

Meta për Bushin: Burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i lirisë

Më: 1 dhjetor 2018 Në ora: 10:51
Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka shkruar një mesazh ngushëllimi pas vdekjes së ish-Presidentit Amerikan George H.W. Busn.

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Meta se tha Bush ishte një burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i lirisë, një mik i madh i shqiptarëve.

Ja positmi i plotë i Metës:

Jam thellësisht i pikëlluar për ndarjen nga jeta të #Presidentit të 41 të #SHBA George H.W. Bush. Ai ishte një burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i #lirisë. Jam pranë familjes së tij dhe lutem së bashku me ta. Ai ishte një mik i madh e i shtrenjtë i #shqiptarëve. #RIP

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...