'Antimafia italiane pohoi atë që thamë: Bosi është Edi Rama' - Bota Sot
'Antimafia italiane pohoi atë që thamë: Bosi është Edi Rama'

Shqipëria

'Antimafia italiane pohoi atë që thamë: Bosi është Edi Rama'

Më: 3 dhjetor 2018 Në ora: 11:51
Endrit Brahimllari

Endrit Brahimllari, Sekretari i Përgjithshëm i LSI mbështet deklaratën e fundit të kreut të Antimafias Italiane për mafian shqiptare dhe e thekson konkluzionin e nxjerrë prej kohësh nga opozita në Shqipëri se ajo “është fuqizuar me urdhër politik dhe bosi që drejton trafikun është vetë Edi Rama.”

“Deklarata e Prokurorit të Antimafias Italiane mbi fuqizimin e mafias shqiptare vërteton atë çka ne kemi thënë prej kohësh, - shkruan Brahimllari sot. -  Edi Rama e ka kthyer vendin në trafikun e lëndëve narkotike dhe drogërave të forta.

Mafia shqiptare është fuqizuar me urdhër politik të Edi Ramës. Edi Rama përkrahu dhe frymëzoi grupet kriminale në vend duke i fuqizuar dhe forcuar jo vetëm nga ana monetare por dhe duke i siguruar suportin shtetëror.

Kemi denoncuar prej kohës trafikimin e lëndëve narkotike dhe drogërave të forta, fuqizimin e grupeve kriminale me suportin e drejtpërdrejt të Edi Ramës.

Radarët të cilët monitoronin vijën bregdetare fikeshin dhe ndizeshin nga grupet kriminale me urdhër politik të Edi Ramës.

Kapërcimi i sigurisë së kufijve nga grupet kriminale bëhet me urdhër të Edi Ramës i cili vendosi ish- Ministrin e tij të Brendshëm dhe gjithë Policinë e Shtetit në funksion të organizatave kriminale në vend.

Mafia shqiptare është fuqizuar me urdhër politik dhe bosi që drejton trafikun është vetë Edi Rama.”

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...