Presidenti Ilir Meta në krah të studentëve: Të adresohen shqetësimet

Shqipëria

Presidenti Ilir Meta në krah të studentëve: Të adresohen shqetësimet

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 12:31
Protesta

Presidenti i Republikes, Ilir Meta po ndjek me vëmendje protestat e  studentëve të universiteteve në disa qytete të vendit.

"Duke vlerësuar situatën e krijuar, Presidenti Meta u bën thirrje autoriteteve dhe institucioneve pergjegjëse të deshmojnë ndjeshmërinë dhe pergjegjësinë e duhur në adresimin e çështjeve që shqetësojnë studentët, në përputhje me kuadrin ligjor dhe të frymës së dialogut për një zgjidhje sa më të shpejtë dhe të drejtë në interesin më të mirë publik. Duhen bërë me shumë përpjekje për një arsim dhe edukim sa më cilësor, që garanton shanse të barabarta për të gjithë, pavaresisht mundësive të tyre financiare. Rinia është aseti ynë me i çmuar kombëtar, ndaj dhe kujdesi ndaj shqetesimeve dhe aspiratave të tyre duhet të jetë prioritet i të gjithëve, sidomos i institucioneve." thuhet në reagimin e presidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat