Largimi i Merkel nga drejtimi i CDU, Balla: Mbështetëse e fuqishme e aspiratës europiane të Shqipërisë - Bota Sot
Largimi i Merkel nga drejtimi i CDU, Balla: Mbështetëse e fuqishme e aspiratës europiane të Shqipërisë

Shqipëria

Largimi i Merkel nga drejtimi i CDU, Balla: Mbështetëse e fuqishme e aspiratës europiane të Shqipërisë

Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 19:34
Angela Merkel

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar largimin e Kancelares Angela Merkel nga drejtimi i CDU pas 18 vitesh.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Balla deklaron se shqiptarët i janë mirënjohës zonjës Merkel, si kancelarja që inicioi në vitin 2014 Procesin e Berlinit për vendet e Ballkanit Perëndimor, duke shtuar se kjo e fundit ishte një mbështetje e fuqishme për aspiratën e Shqipërisë për integrimin Europian.

“DANKE ANGELA MERKEL!

Angela Merkel largohet nga drejtimi i CDU pas 18 vitesh, ndër të cilat 13 vite e në vazhdim Kancelare e Gjermanisë. Prej sot drejtimin e CDU e mori Annegret Kramp-Karrenbauer. Ne shqiptarët i jemi mirënjohës zonjës Merkel si kancelarja që inicioi në vitin 2014 Procesin e Berlinit për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe që mbështet fuqimisht aspiratën tonë për integrim Europian”, shkruan Balla. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...