Zbulohet skenari i Ramës dhe Qorrit për të shkatërruar protestën - Bota Sot
Zbulohet skenari i Ramës dhe Qorrit për të shkatërruar protestën

Shqipëria

Zbulohet skenari i Ramës dhe Qorrit për të shkatërruar protestën

Më: 10 dhjetor 2018 Në ora: 06:29
Foto

Aktivistë të shoqërisë civile kanë denoncuar mbrëmjen e sotme një skenar që Edi Rama po përgatit bashkë me Arlind Qorrin për të shkatërruar protestën e studentëve gjatë paradites së te hënës.

‘Nga burime të sigurta, Edi Rama dhe Arlind Qorri jane duke orkestruar nje takim neser midis Rames dhe nje grupi studentesh anetare te OP, te thirrur edhe nga rrethet.

Nese do te perpiqen qe takimin ta organizojne ne shesh, me Ramen qe vjen si liberator mes turmes, studentet nuk duhet te harrojne ne shtepi bikerinen e vezeve qe kane bere gati per kete rast.

Rama duhet te dale portokalli dhe i lagur nga turma.

P.S. Qorri i OP qorton qorrat e OP qe deshtuan te marrin freret e protestes sot’, shkruan aktivisti Vehap Kola në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat