I ftohti arktik mbulon vendin, temperaturat bien në ekstrem - Bota Sot
I ftohti arktik mbulon vendin, temperaturat bien në ekstrem

Shqipëria

I ftohti arktik mbulon vendin, temperaturat bien në ekstrem

Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 08:50
Foto ilustrim

Ditën e sotme vendi ynë do të përfshihet nga  masa arji të  ftohta arktike të cila do të kushtëzojnë rënie të konsiderueshme të temperaturave dhe kthjellime.

Era do të jetë me drejtim Verilindje(NE)  me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 ballë me  lartësi  vale 1,0 në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore          -8/2°C

Zonat e  ulëta           -2/11°C

Zonat  bregdetare   2/12°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...