Ja cili udhëheq në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës

Skijim

Ja cili udhëheq në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës

Nga: K. Goca Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 12:53
Ford

Garat e skijimit kanë hyrë në fazën interesante dhe si gjithmonë edhe befasitë nuk përjashtohen në Kupën e Botës. Në garat e fundit që u zhvilluan ka pasur rezultate mjaft interesante, ku duhet veçuar fitoren e amerikanit Tommy Ford në sllallomin e madh apo me kohën që e kaloi për 2:31,25 minuta, 80 qindtat më i shpejt se norvegjezi Kristoffersen, në garën që u mbajt në Beaver Creek të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Image

Rebensburg

Cili prinë në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës?  Austriaku Mayer udhëheq me 233 pikë, pasojnë Kriechmayr 212, Paris 204 pikë etj. kurse në sllallomin e madh  Ford udhëheq me 150 pikë, i ndjekur nga Faivre 120, Pinturault 114 pikë etj.  

Te femrat, skiatorja gjermane Viktoria Rebensburg triumfoi në supersllallomin e madh dhe me një shteg të gjatë 1,860 metra në Lake Louise të Kanadasë. Ajo kishte kohën për 1:20,00 minuta apo për 35 qindtat më të mirë se Delago e Italisë.

Cila prinë në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës? Kampionia në fuqi Shiffrin udhëheq me 472 pikë, pasojnë Rebensburg 235, Gisin 185 pikë etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat