Shiffrin në stilin e kampiones 

Skijim

Shiffrin në stilin e kampiones 

Nga: Kemajl Goca Më: 29 dhjetor 2019 Në ora: 15:44
Shiffrin  në stilin e kampiones 

Skiatorja amerikane Mikaela Shiffrin tregon mjeshtërinë saj në disiplinën  e sllallomit të Kupës së Botës, që u mbajt në Lienz të Austrisë.  

Ajo u tregua e jashtëzakonshme, duke triumfuar me kohë të kaluar për 1:48.89 minuta dhe me kohë shumë më të mirë, për 61 qindtat e sekondës se sllovakja Petra Vlhova. Skiatorja zvicerane Michelle Gisin renditet në pozitën e tretë por me kohë të dobët se fituesja e garës, por një sekondë e 72 qindtat e sekondës.  

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Shiffrin, kampione në fuqi, prinë me 746 pikë, pasojnë Brignone 451, Vlhova 413 pikë etj. Në sllallom Shiffrin udhëheq me  300 pikë apo ka 140 më shumë se Vlhova.

Rezultatet  
1. Mikaela Shiffrin (SHBA)    1:48.89
2. Petra Vlhova (Sllovakia)    +0.61
3. Michelle Gisin (Zvicra)    +1.72
4. Katharina Liensberger (Austria)    +1.88
5. Christina Ackermann (Gjermania)    +1.91
6. Lena Duerr (Gjermania)    +2.15
7. Aline Danioth (Zvicra)    +2.47
8. Mina Fuerst Holtmann (Norvegjia)    +2.54
9. Laurence St. Germain (Kanada)    +2.63
10. Meta Hrovat (Sllovenia)    +2.70

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat