Garë dramatike, dy skiatore në krye, +1 qindtën para amerikanes

Skijim

Garë dramatike, dy skiatore në krye, +1 qindtën para amerikanes

Nga: Kemajl Goca Më: 18 janar 2020 Në ora: 16:07

Federica Brignone dhe Petra Vlhova treguan paraqitje shumë të mirë dhe si pasqyrë e kësaj dolën të dyja në pozitën e parë me kohë të njëjtë, 2:21.15 minuta apo për një qindtat e sekondës ishin më të shpejta se kampionia e botës, amerikania Mikaela Shiffrin.

Garë ishte dramatike në sllallom të madh të Kupës, që u mbajt në Qendrën e Skive në Sestriere të Italisë.

Brignone nga Italia dhe Vlhova nga Sllovakia, vërtet mahniten të gjithë, po ashtu edhe Shiffrin që fati sportiv ia ktheu shpinën dhe mbetet në pozitën e tretë. Garë me rivalitet të madh dhe që do të mbahet mend. Wendy Holdener nga Zvicra renditet në pozitën e katërt me kohën më të dobët për 38 qindtat larg nga vendi i parë.

Në renditjen e përgjithshme të sllallomit të madh, Brinone prinë me 375 pikë, pasojnë Shiffrin 314, Bassino  264 pikë etj. ndërsa në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Shiffrin udhëheq me 946 pikë, pasojnë Vlhova 713, Brignone 665 pikë etj.


Rezultatet 
1. Federica Brignone (Italia)    2:21.15
1.Petra Vlhova (Sllovakia)    2:21.15
3. Mikaela Shiffrin (SHBA)    +0,01
4. Wendy Holdener (Zvicra)    +0,38
5. Alice Robinson    +0,44
6. Meta Hrovat (Sllovenia)    +0,92
7. Viktoria Rebensburg (Gjermania)    1,09
 8. Sara Hector (Suedia)    1,54
 9. Sofia Goggia (Italia)        1,65
10. Marta Bassino (Italia)    1,74

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat