Momenti kur sportistja lëndohet rëndë, me helikopter u dërgua në spital

Skijim

Momenti kur sportistja lëndohet rëndë, me helikopter u dërgua në spital

Nga: K. Goca Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 16:06
Sportistja lëndohet rëndë, me helikopter u dërgua në spital

Skiatorja austriake Elisabeth Reisinger është lënduar rëndë! 

Ajo gjatë rrëshqitjes papritmas ka humb kontrollin dhe është rrëzuar keq, duke u përplasur për rrethojat, në Qendrën e Skive në Crans Montana të Zvicrës.

Mediat e huaja raportojnë se ajo me helikopter u dërgua në spital.

Duhet kujtuar, se sot është mbajtur gara në disiplinën e lëshimit, në të cilën triumfoi skiatorja zvicerane Lara Gut-Behrami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat