Clement Noel shënon fitore në disiplinën e sllallomit  

Skijim

Clement Noel shënon fitore në disiplinën e sllallomit  

Nga: Kemajl Goca Më: 30 janar 2021 Në ora: 15:24
Clement Noel

Skiatori francez Clement Noel triumfon në disiplinën e sllallomit të Kupës së Botës, që u mbajt në Chamonix të Francës.

Clement Noel triumfon me kohë të kaluar për 1:38,58 minuta, duke e lënë pas për 16 qindtat Ramon Zenhäusern. Në pozitën e tretë renditet austriaku Marco Schwarz me kohë më të dobët për 19 qindtat se fituesi i garës.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, francezi Alexis Pinturault kryeson me 892 pikë, i dyti është

Schwarz me 626 pikë, Marco Odermatt me 607 pikë etj. 

Në renditjen e sllallomit, Schwarz kryeson me 549 pikë, përpara Norvegjezit Sebastian Foss-Solevaag me 387 pikë dhe Noel, i cili është në vendin e tretë me 373 pikë etj.

Renditja 
1. Clement Noel (Franca)    1:38,58
2. Ramon Zenhäusern (Zvicra)    +0,16
3. Marco Schwarz  (Austria)    +0,19
4. Luca Aerni (Zvicra)    +0,47
5. Michael MATT            AVT     0,63
6. Loic Meillard (Zvicr)    +0,72
7. Alexander Horoshilov (Rusia)    +0,87
8. Alexis Pinturault (Franca)    +0,89
9. Sebastian Foss-solevaag (Norvegjia)        +0,99
10. Christian Hirschbühl (Austria)    +1,20

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat