Tahiri fiton normën olimpike Pekini 2022, edhe në kombinim alpin

Skijim

Tahiri fiton normën olimpike Pekini 2022, edhe në kombinim alpin

Më: 28 mars 2021 Në ora: 18:19
Tahiri fiton normën olimpike Pekini 2022, edhe në kombinim alpin

Skitari ynë, Albin Tahiri, ka fituar edhe një normë olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Tahiri sot fitoi normën në kombinim alpin, pas garës së mbajtur në Trevisio të Italisë.

Nga dy garat e sotme, Albini doli i 28-ti dhe 36-ti, që i mjaftuan për të marrë 133.05 pikë përkatësisht 137.80 pikë të Federatës Ndërkombëtare të Skitarisë.

31-vjeçari deri më tani ka plotësuar kriteret e novojshme për normë olimpike edhe në disiplinat e sllallomit dhe sllallomit të madh.

Komiteti Olimpik i Kosovës me në krye presidentin Ismet Krasniqi, uron suksesin e radhës nga Albin Tahiri dhe sportistëve tjerë, të cilët janë në rrugë të mbarë për të siguruar sa më shumë norma olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat