Skiatori i Kombëtares së Kosovës: Sporti përcakton barazinë

Skijim

Skiatori i Kombëtares së Kosovës: Sporti përcakton barazinë

Më: 9 prill 2021 Në ora: 13:43
Skiatori i Kombëtares së Kosovës: Sporti përcakton barazinë

Skiatori i Kombëtares së Kosovës, Albin Tahiri, ka mesazh të fortë për komunitetin sportiv. 

“Të luash pastër nënkupton gjithçka që ka të bëjë me sportin.

Pa lojë të pastër, nuk ka asnjë kuptim, pasi sporti përcakton barazinë ndërmjet nesh dhe nuk bënë asnjë dallim për njëri-tjetrin. 

Të luajmë pastër, urime Dita e Pastër”, - është mesazhi Tahirit në Ditën Ndërkombëtare për Lojë të Pastër.

Albini ka plotësuar kriteret e nevojshme për normë olimpike Pekini 2022 në katër disiplina të skijimit alpin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat