6 shtëpi të reja do të ndërtohen në Klinë për familjet me kushte të rënda ekonomike - Bota Sot
6 shtëpi të reja do të ndërtohen në Klinë për familjet me kushte të rënda ekonomike

Sociale

6 shtëpi të reja do të ndërtohen në Klinë për familjet me kushte të rënda ekonomike

Më: 27 mars 2019 Në ora: 14:30
Klinë

Sot, kryetari i Komunës së Klinës, prof. dr. Zenun Elezaj, ka pritur në takim humanistin, Halil Kastratin dhe përfaqësues nga Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”.

Me këtë rast, kryetari Elezaj, me qëllim të krijimit të kushteve sa më të mira për familjet në nevojë, ka nënshkruar një Marrëveshje Bashkëpunimi dhe Bashkëfinancimi me Shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, për ndërtimin e 6 shtëpive të reja në Komunën e Klinës, për familjet me kushte të renda ekonomike, që jetojnë në kushte shumë të vështira të banimit.

Vlera e projektit është 105 mijë euro, ndërsa Komuna e Klinës do të participojë me 30 000 euro. Ky projekt do të përfundojë brenda vitit 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...