Sot nisi Ramazani, Shefqet Krasniqi tregon se a lejohet seksi gjatë këtij muaji - Bota Sot
Sot nisi Ramazani, Shefqet Krasniqi tregon se a lejohet seksi gjatë këtij muaji

Sociale

Sot nisi Ramazani, Shefqet Krasniqi tregon se a lejohet seksi gjatë këtij muaji

Më: 6 maj 2019 Në ora: 11:24
Shefqet Krasniqi

Imami Shefqet Krasniqi ka dhënë disa këshilla shumë të domosdoshme për ata të cilët agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit.

Teksa u përgjigjet pyetjeve që i janë drejtuar Imami Krasniqi thotë se nuk duhet të kryesh marrdhënie seksuale gjatë muajit të Ramazanit

Ishte dikush që i kishte drejtuer një pyetje Imamit se çafë duhet të bënte pasi kishte kryer marrdhënie seksuale me gruan e tij teksa ishte me Ramazan, ndërkohë që nuk e dinte që ishte e ndaluar.

Krasniqi i përgjithet duke i thënë se ai e ka ditur, por e ka mashtruar shejtani dhe për të shlyer këtë duhet të agjërojë 61 ditë gjatë dimrit

“Ti e ke ditur që nuk bën të bëhen marrëdhënie në Ramazan. Të ka mashtruar shejtani, ti e ke e ditur që nuk bënë të bëhen marrëdhënie. Për këtë duhet të agjërohen 60 ditë, gjatë kohës se dimrit”, thotë Krasniqi një deklarim vite me parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...