Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë - Bota Sot
Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Sociale

Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Më: 27 maj 2019 Në ora: 17:06
Halil Kastrati

Hoxhë Halil Kastrati dhe shoqata “Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me Komunën e Pejës, kanë nisur ndërtimin edhe të 15 shtëpive të reja për familjet në nevojë.

Me këtë rast Komuna participon me nga 5 mijë euro për secilen shtëpi, kurse mjetet e tjera sigurohen nga donatorët përmes shoqatës së udhëhequr nga Halil Kastrati.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...