Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë - Bota Sot
Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Sociale

Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Më: 27 maj 2019 Në ora: 17:06
Halil Kastrati

Hoxhë Halil Kastrati dhe shoqata “Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me Komunën e Pejës, kanë nisur ndërtimin edhe të 15 shtëpive të reja për familjet në nevojë.

Me këtë rast Komuna participon me nga 5 mijë euro për secilen shtëpi, kurse mjetet e tjera sigurohen nga donatorët përmes shoqatës së udhëhequr nga Halil Kastrati.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat