Rrëfimi i dhimbshëm i një nëne: Kam shpresuar me vite ta takoj, por ai nuk u kthye kurrë më… - Bota Sot
Rrëfimi i dhimbshëm i një nëne: Kam shpresuar me vite ta takoj, por ai nuk u kthye kurrë më…

Sociale

Rrëfimi i dhimbshëm i një nëne: Kam shpresuar me vite ta takoj, por ai nuk u kthye kurrë më…

Nga: H.O. Më: 11 korrik 2019 Në ora: 21:29
Nura Alispahic

Një fragment nga rrëfimi i një nëne që i kishin vrarë burrin, djemtë, vajzën, vëllaun dhe 12 nipërit e saj në luftë, është publikuar në rrjetet sociale.

Nëna Nura Alispahic kujton familjarët e saj të vrarë në gjenocidin e Srebrenicës.

Image

Ja rrëfimi i plotë:

I paketova pak bukë, sheqer dhe kripë për të. “Shko bir, do të takohemi në Tuzla”, po i thoja derisa qaja dhe shikoja atë të largohej. Ditën tjetër isha në Potocari dhe papritur pashë djalin tim ndërmjet mijëra refugjatëve. “Djali im, cfarë bën këtu? Ti do të duhej të ishe në Tuzla”. Ai vrapoj në krahët e mi dhe tha: “Nënë unë nuk të putha ty kur u përshëndetëm, për këtë arsye u ktheva!” Ne kaluam pak kohë bashkë dhe pasta jai shkoj në pyll me të tjerët. Akoma mund ta ndjej frymëmarrjën e tij mbi faqen time. Për vite kam shpresuar ta takoj atë prapë një ditë. Por ai kurrë nuk u kthye…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...