Shqiptari i Amerikës plotëson shumën për banesën e dy jetimëve, djali shpërthen në lot

Sociale

Shqiptari i Amerikës plotëson shumën për banesën e dy jetimëve, djali shpërthen në lot

Më: 23 nëntor 2019 Në ora: 06:05
Familja

Vuajtjet dhe lotët e Nadias dhe Faikut duket se mbaruan, pas surprizës së papritur të emisionit “Shqiptarët për shqiptarët”.

Gjyshja e tyre Pupi, siç e quajnë nipërit, nuk mund ta imagjinonte kurrë se ne momentin kur po përshëndeste Elvisin ajo do futej në banesën e re që ndodhet një kat poshtë banesë së Erjonës. Gjithçka ishte e papritur dhe surprizë.

Në studio Sidriti tha se banesa u gjet në kohë rekord madje në një kat poshtë banesës së Erjonës. Shtëpia u mobilua falë donacioneve të shqiptarëve.

Ka qenë një shqiptar me banim në Shtetet e Bashkuara i cili ka dhuruar gjysmën e shumës, pra 20 mijë dollarë për të blerë banesën në fjalë.

Donatori kishte vetë të bijën dhe vendosen që Nadian ta kishin si vajzën e tyre dhe t’i mundësojnë bashkë me shqiptarët e tjerë te kenë një shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat