Fondacioni i Labinot Tahirit bën me shtëpi familjen e Floriana Musliut

Sociale

Fondacioni i Labinot Tahirit bën me shtëpi familjen e Floriana Musliut

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 10:51
Labinot Tahiri

Fondacioni i Labinot Tahirit ka bërë me shtëpi të re, familjen e Floriana Musliut e cila ndërroi jetë pasi nuk mundi ta fitojë betejën me kancerin.

Lajmin e ka bërë të ditur vet këngëtari përmes fotografive të ndara në rrjetet sociale.

Ai tha se bashkë me donatorët, kanë vendosur që familja e të ndjerës të mos paguajë qera por ta kenë një kujtim të mirë me një banesë të re.

“Mirëdita vllezer e motra!

Super lajm!

Familja e Floriana Musliut, behet me banesë të re

Tani, kur në Kosovë kemi lajme jo të mira, ne duam të ju japim lajmin e mirē për familjen Musliu, e cila pas vdekjes se vajzes Florianës që ndrroi jetë nga kanceri ishin jashtzakonisht të merzitur dhe të stërlodhur nga shpenzimet që paten për tu munduar me e shpetua Florianen!

Ne si fondacion, me donatorët tanë që dua ti falenderojë përzemêrsisht, vendosem që më familjen mos ta lëm me pagua (qera) por ta kenë një kujtim të mirë me një banesë të re!

Urime e ta gëzoni prindër të Floriana Musliut!”, ka shkruar Labi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat