Italianët në hall për nuse: O shqiptare o hiç fare! - Bota Sot
Italianët në hall për nuse: O shqiptare o hiç fare!

Sociale

Italianët në hall për nuse: O shqiptare o hiç fare!

Më: 29 dhjetor 2017 Në ora: 17:07
ilustrim

Italia vazhdon të mbetet një nga vendet me numrin më të ulët të martesave, por vitet e fundit duket se shumë prej tyre po i hedhin syrë “përtej detit”, për vajza shqiptare.

Madje përgjatë këtij viti martesat e italiave kanë shënuar një rritje me 4600 më shumë se në vitin 2014.

Me sa duket numri i shtetësave italianë që duan “nuse shqiptare”, është rritur tej mase

Sipas të dhënave italianët martohen më së shumti me bjelloruset (8.9 mijë) dhe shqiptaret (8.7 mijë).

Madje kur bie fjala për të zgjedhur njeriun e jetës, shqiptaret janë shumë më të preferuara se ruset.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera