Familja nga Drenasi jeton në kushte të rënda, kërkon ndihmën e vullnetmirëve - Bota Sot
Familja nga Drenasi jeton në kushte të rënda, kërkon ndihmën e vullnetmirëve

Sociale

Familja nga Drenasi jeton në kushte të rënda, kërkon ndihmën e vullnetmirëve

Më: 25 shkurt 2018 Në ora: 10:35
Drenas

Familja tetë antarëshe nga Drenasi jeton në kushte të vështira. Ajo këtë muaj kishte vendosur të dal nëpërmjet mediave për të kërkuar ndihmën e vullnetmirëve.

Familja Ismaili është duke jetuar që nga paslufta në barakat e ish “Ramiz Sadikut” afër Feronikelit, por tash këto baraka janë dëmtuar dhe rrezikojnë shembjen.

Kryefamiljari Jeton Ismaili thotë se nuk është i aftë për punë dhe se kërkon ndihmën e institucioneve apo e njerëzve vullnetmirë.

Fëmijët e tij janë duke e ndjekur shkollimin ndërsa thotë se deri para disa viteve ka jetuar duke mbledhur mbeturina.

Të gjithë ata që i kanë mundësitë, Jetonin mund ta gjejnë të barakat për ta ndihmuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat