Valdet Zeqiraj ka nevojë për ndihmë urgjente - Bota Sot
Valdet Zeqiraj ka nevojë për ndihmë urgjente

Sociale

Valdet Zeqiraj ka nevojë për ndihmë urgjente

Më: 1 mars 2018 Në ora: 22:00
Valdet Zeqiraj

Valdet Zeqiraj është i riu kosovar i cili ka nevojë për ndihmë urgjente.

Ka qenë faqja në Facebook me emrin ‘Vrella’ që ka bërë një njoftim ku thuhet se i riu 27 vjeçar vuan nga sëmundja e kancerit dhe është në Turqi për t’u shëruar por pasi që kërkohet një shumë e madhe e parash, familja e tij nuk mund ta përballoj shumën.

Prandaj, apelohet të vullnetmirët t’i ndihmojnë Valdetit për shërim.

Në njoftim thuhet se Ministria e Shëndetësisë i ka ndarë 23.000 Euro por Valdetit i duhen edhe 130.000 euro të tjera për ta vazhduar shërimin.

Gjithë ata që duan të kontribojnë, mund ta kontaktojnë babain e Valdetit, Halil Zeqiraj në numrin e telefonit: +38344252594.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat